O klinice

MAK-MED Klinika Chorób Cywilizacyjnych

Od ponad 15 lat MAK-MED dba o dobro i zdrowie Pacjentów na terenie Wołomina i okolic. Starannie dobrany, doświadczony personel medyczny zapewnia Pacjentom: pomoc w profilaktyce zdrowia, skuteczne leczenie oraz wysoki standard obsługi.

Nasze usługi świadczymy w dwóch lokalizacjach:

ul. Błońska 18, Wołomin
al. Armii Krajowej 64/13, Wołomin

W naszej Klinice oferujemy:

Bezpłatnie

  • Bezpłatne porady lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach NFZ (interniści, lekarze rodzinni, pediatrzy),
  • Badania laboratoryjne (tzw. „pobrania krwi”) – bezpłatne w ramach POZ i płatne według indywidualnych potrzeb
  • Bezpłatne porady położnej POZ i pielęgniarki POZ

Odpłatnie (komercyjnie)

  • Badania USG, kardiologicznych (EKG, Holter, Echo serca), Spirometria, KTG
  • Porady lekarzy specjalistów
  • Medycynę pracy
  • Rehabilitację dorosłych (w tym rehabilitację uroginekologiczną) i dzieci
  • Usługi poradni laktacyjnej
  • Porady dietetyka
  • Porady logopedy

MAK-MED Klinika Chorób Cywilizacyjnych w liczbach

doświadczenia na rynku
0 lat
porad lekarskich rocznie
0
specjalizacji lekarskich
> 0
stale zatrudnionego personelu medycznego
> 0
lokalizacje
0

Co nas wyróżnia

Naszą misją jest profilaktyka i leczenie najczęstszych chorób cywilizacyjnych z zakresu kardiologii, diabetologii, endokrynologii, neurologii, ortopedii, ginekologii, chirurgii, laryngologii.

Punkt 1

Choroby cywilizacyjne

Specjalizujemy się w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych z zakresu kardiologii, diabetologii, endokrynologii, neurologii, ortopedii, ginekologii, chirurgii, laryngologii. Jesteśmy placówką, która podchodzi kompleksowo do leczenia pacjenta w zakresie chorób, które wynikają z postępu cywilizacji – zmiany trybu życia, żywienia, postępu technologicznego.

Punkt 2

Otaczamy opieką całe rodziny przez wiele lat

Nasi lekarze POZ to doświadczony personel, który związany jest z MAK-MED od początku istnienia placówki. Z tego względu, lekarze rodzinni, interniści, pediatrzy znają całe rodziny naszych pacjentów, ich choroby i problemy. W związku z tym, są w stanie szybko i dokładnie zdiagnozować pacjenta i pokierować na ewentualne dalsze leczenie specjalistyczne.

Punkt 3

Kompleksowe podejście do leczenia

Podchodzimy do leczenia kompleksowo – w jednym miejscu świadczymy bezpłatną Podstawową Opiekę Zdrowotną, ale także poszerzoną diagnostykę (USG, KTG, spirometria, Holter ciśnieniowy, Holter EKG i Doppler), porady lekarzy specjalistów, ale także rehabilitację dzieci i dorosłych, treningi medyczne, porady dietetyka czy kompleksową opiekę dla kobiet w ciąży i połogu oraz w okresie laktacji. Dodatkowo współpracujemy także z Ośrodkiem Psychoterapii i Analizy Grupowej – Horyzont
Punkt 4

Edukacja i profilaktyka

Naszym priorytet jest edukacja i profilaktyka – Uważamy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W trakcie codziennych wizyt – uczymy naszych pacjentów jak ważny jest zdrowy tryb życia, ruch i odpowiednia dieta. Z tego względu współpracujemy z zespołem doświadczonych lekarzy specjalistów, rehabilitantów i trenerów, a także dietetyków. Prowadzimy dodatkowe akcje edukacyjne i profilaktyczne (np. Profilaktyka 40 Plus, KORDIAN – program profilaktyki w zakresie miażdżycy tętnic i chorób serca) oraz badania jak np. analiza składu masy ciała
Punkt 5

Dostępność

Chcemy być dostępni dla osób niepełnosprawnych, rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i innych grup, które borykają się z różnymi wykluczeniami. Z tego względu dopasowujemy nasze obydwie placówki do potrzeb osób niepełnosprawnych pod względem architektonicznym, cyfrowym i komunikacyjnym. W naszej placówce – pacjenci mogą skorzystać z pomocy pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących, windy, asystenta osoby niepełnosprawnej, posiadamy oznaczenia placówek w alfabecie Braille’a. Ponadto przygotowaliśmy przewijaki dla najmłodszych pacjentów, kąciki dla dzieci w gabinetach i poczekalni. Budynki są tak przygotowane, aby uniknąć dodatkowych progów i schodów i aby były w pełni komfortowe dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Choroby cywilizacyjne

W MAK-MED Klinice Chorób Cywilizacyjnych skupiamy się na holistycznym podejściu do profilaktyki i leczenia chorób wynikających ze zmiany stylu życiu spowodowanego postępem cywilizacji

Czym są choroby cywilizacyjne?

Choroby cywilizacyjne to inaczej choroby społeczne, które są efektem zbyt szybkiego rozwoju cywilizacji. Schorzenia te często mają charakter przewlekły i są wynikiem kombinacji wielu czynników, w tym genetyki, fizjologii, środowiska i zachowań społecznych, trybu życia i odżywiania.

Dlaczego profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych jest tak ważna?

Na przestrzeni minionych lat zauważa się znaczny wzrost pacjentów cierpiących z powodu chorób cywilizacyjnych. Jednymi z najczęstszych są choroby układu sercowo-naczyniowego, do których należą m.in. nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa serca i udar mózgu. Cukrzyca to kolejne schorzenie, które dotyczy coraz większej ilości pacjentów i rozwija się w coraz młodszym wieku. Nie można też pominąć przewlekłych chorób układu oddechowego oraz chorób onkologicznych. Te grupy schorzeń są najczęstszymi przyczynami zachorowań i wizyt wśród naszych pacjentów, a nie leczone mogą prowadzić do inwalidztwa i przedwczesnej umieralności.