Urolog

Czym zajmuje się lekarz urolog?

Urolog to lekarz, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowego zarówno u kobiet jak i mężczyzn i narządów układu rozrodczego u mężczyzn.

Lekarz urolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem nowotworów w obrębie układu moczowego, przerostem i nowotworów stercza, leczy infekcje układu moczowo-płciowego, kamicę nerkową, pomada w leczeniu zaburzeń podczas stosunku.

Czym zajmuje się lekarz urolog?

Podczas wizyty lekarz zbiera dokładny wywiad i bada pacjenta, ocenia wygląd narządów płciowych pod kątem nieprawidłowości anatomicznych i zmian chorobowych. Lekarz może posługiwać się dodatkowymi badaniami laboratoryjnymi, takimi jak badanie ogólne moczu, krwi, poziom PSA u mężczyzn i obrazowymi, takimi jak badanie USG, cytoskopią, badaniem urodynamicznym i innymi w zależności od objawów i potrzeb pacjenta.

Kiedy zgłosić się do urologa?

Jeśli pacjentowi dolegają częste, nawracające się infekcje dróg moczowych lub pacjent zauważa u siebie objawy infekcji narządów płciowych (świąd, pieczenie, ropny wyciek z cewki moczowej, zmiany na skórze narządów płciowych), problemy z oddawaniem moczu, krwiomocz, zaburzenie erekcji u mężczyzn, nietrzymanie moczu, należy się zgłosić do urologa. W trakcie diagnostyki lekarz oceni sytuacje kliniczną pacjenta i ustali plan postępowania i leczenia.

USG urologiczne

USG urologiczne to USG układu moczowego, które może być wykonywane jako część badania narządów jamy brzusznej podczas USG brzucha, jako osobne badanie lub jako element konsultacji w poradni urologicznej. Wykonuje się go w celu oceny stanu nerek, pęcherza oraz wykrycia ewentualnych nieprawidłowości strukturalnych.

Zapisz się na wizytę do urologa w naszej przychodni MAK-MED w Wołominie!

Potrzebujesz konsultacji urologicznej w województwie mazowieckim? Obecnie trudno znaleźć dobrego specjalistę i nie wiadomo, którego z nich wybrać. Dlatego zgłoś się do placówki medycznej MAK-MED w miejscowości Wołomin, niedaleko Warszawy! W naszej poradni pracuje doświadczony zespół lekarski, również ze specjalizacji urologicznej, którzy w trosce o zdrowie pacjenta, udzielają każdemu z nich kompleksowej pomocy przy wszelkich dolegliwościach. Umów wizytę w naszej Klinice Chorób Cywilizacyjnych MAK-MED w Wołominie lub skontaktuj się z nami telefonicznie po więcej informacji:

Poznaj naszego urologa