Laktacja i szkoła rodzenia

Konsultacje laktacyjne

Czym są konsultacje laktacyjne w naszym punkcie?

Nasz punkt laktacyjny jest miejscem, gdzie udzielamy indywidualnych porad, w zakresie karmienia piersią. Jest to najskuteczniejsza forma pomocy matce karmiącej. Karmienie piersią jest najbardziej naturalną czynnością, ale wielu kobietom i ich dzieciom, może przysparzać różnego typu trudności. W naszej poradni, konsultacji udziela Certyfikowany Doradca Laktacyjny – mgr Anna Piotrowicz. Jako profesjonalista, z ponad 15 letnim doświadczeniem, udziela pomocy i wsparcia na każdym etapie laktacji.

Jak przebiega konsultacja laktacyjna?

Konsultacja laktacyjna trwa około 1 godz. Wizyta podzielona jest na 3 etapy.

W pierwszej części, doradca zbierze dokładny wywiad dotyczący porodu, obecnego karmienia i problemach, które są z nim związane, zbada piersi, obejrzy i zważy dziecko.
W drugiej części oceni akt karmienia.
W trzeciej części ustali przyczynę problemów i przekaże szczegółowe zalecenia dotyczące rozwiązania danej sytuacji.

Na wizytę doradca potrzebuje: książeczkę zdrowia dziecka do wglądu, wszystkie akcesoria używane przez matkę związane z karmieniem, ewentualne notatki dotyczące aktualnego karmienia, 3 pieluchy tetrowe, porcję odciągniętego mleka, jeśli dziecko jest dokarmiane. Ważna informacja- dziecko powinno być nienajedzone.

Porady laktacyjne nie są refundowane przez NFZ.

Szkoła rodzenia

Szkoła rodzenia w MAK-MED Klinika Chorób Cywilizacyjnych została utworzona na bazie kilkudziesięciu lat doświadczeń Anny Piotrowicz – Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego, aktywnej położnej. Szkoła rodzenia w szybki, ale i praktyczny sposób pozwala przygotować się rodzinie do zbliżającego się porodu. Ciekawym dodatkiem naszej szkoły rodzenia są zajęcia z fizjoterapeutą uroginekologicznym – mgr Martyną Baran

Program zajęć

  1. Ciąża fizjologiczna, niezbędne badania, rozwój dziecka, co dzieje się z ciałem kobiety ciężarnej, termin porodu, objawy zbliżającego się i rozpoczynającego porodu, kiedy jechać do szpitala, torba do porodu
  2. Poród fizjologiczny i metody łagodzenia bólu (naturalne i farmakologiczne); poród operacyjny przez cesarskie cięcie, rola partnera w porodzie
  3. Karmienie piersią, problemy w laktacji, prawidłowe odżywianie matki karmiącej.
  4. Omówienie planu porodu. Noworodek w domu- pielęgnacja i kąpiel noworodka

Spotkanie w fizjoterapeutą uroginekologicznym – ćwiczenia przygotowujące do porodu, praktyczne podejście do pozycji porodowych oraz najważniejsze aspekty łagodzenia bólu i przyśpieszenie rekonwalescencji tuż po porodzie

Terminy i opłaty

Zajęcia w naszej szkole rodzenia odbywają się co środę w godzinach 18:00-20:00. Zajęcia z fizjoterapeutą odbywają się w wybrane soboty w godzinach około południowych.

Do szkoły rodzenia można dołączyć w dowolnym momencie i rozpocząć edukację już w trwającej grupie. Wtedy brakujące tematy będzie można odbyć z grupą kolejną.

Koszt całej szkoły rodzenia to 800 zł od pary a pojedynczych zajęć 200 zł. Zajęcia trwają 2h, a u fizjoterapeutki uroginekologicznej około1,5h.

Kiedy zapisać się do szkoły rodzenia?

Do szkoły rodzenia można zapisać się w dowolnym momencie jednak najlepiej w 20-26. tygodniu ciąży, kiedy przyszła mama czuje się lepiej, a jednocześnie ma wystarczająco dużo czasu, żeby zrealizować cały program.

Konsultacje laktacyjne i szkołę rodzenia prowadzi Anna Piotrowicz

anna

Anna Piotrowicz

Certyfikowany doradca laktacyjnyPołożna środowiskowo-rodzinna

Posiada aktualny tytuł Certyfikowanego doradcy Laktacyjnego oraz ponad 30 letnie doświadczenie zdobyte m.in. na sali porodowej w Szpitalu w Wołominie

Podkreśla, że: „Pomagam matkom karmiącym piersią, udzielając porad laktacyjnych. Kocham to co robię. Rozumiem potrzeby kobiet i staram się im pomóc. Moja praca to moja pasja. Sama jestem matką i wiem jak ważne jest wsparcie i pomoc kobiecie, w tym szczególnym momencie jej życia. Bliska mi jest idea „rodzenia po ludzku”.”