Chirurgia

Czym zajmuje się lekarz chirurg?

Chirurg jest lekarzem, który specjalizuję się w rozpoznawaniu i leczeniu różnych chorób często wymagających postępowania nie tylko zachowawczego, a i operacyjnego. Chirurgia ogólna jest dziedziną, w ramach której wykonuje się nie tylko nagłe lub planowane operacje w znieczuleniu ogólnym w trybie szpitalnym. Chirurg ogólny specjalizuje się także w pomniejszych zabiegach, przeprowadzanych zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, wymagających mniejszych czy większych ingerencji w ludzkie ciało.


W ścianach przychodni chirurg może nie tylko konsultować pacjenta na temat różnych schorzeń, a także wykonywać niektóre zabiegi, w tym na przykład nacinanie ropni, leczenie zanokcicy, pomoc z wrastającymi paznokciami, usunięcie zmian skórnych, znamion, brodawek, paznokci, małych w usuwaniu tłuszczaków i wiele innych zabiegów. Chirurg również pomaga w walce z żylakami kończyn, guzkami krwawniczymi i leczeniem ran a nawet w walce z chorobą alkoholową.

Jak przebiega konsultacja chirurgiczna?

Żeby ocenić stan kliniczny pacjenta oprócz wywiadu i badania fizykalnego lekarz może posłużyć się pomocą badań laboratoryjnych, USG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego i innymi badaniami.
Badanie USG jest podstawowym, najbardziej dostępnym, niebolesnym badaniem w diagnostyce obrazowej narządów jamy brzusznej, miednicy, mięśni, tkanki podskórnej. Za pomocą tego badania lekarz może ocenić nieprawidłowości w budowie, wielkości, strukturze organów, ocenić zmiany patologiczne, zbadać prawidłowość przepływu krwi w określonych narządach i naczyniach.

Zapisz się na wizytę do chirurga w naszej przychodni MAK-MED w Wołominie!

Potrzebujesz konsultacji chirurgicznej w województwie Mazowieckim? Obecnie trudno znaleźć dobrego specjalistę i nie wiadomo, którego z nich wybrać. Dlatego zgłoś się do placówki medycznej MAK-MED w miejscowości Wołomin, niedaleko Warszawy! W naszej poradni pracuje doświadczony zespół lekarski, również ze specjalizacji chirurgicznej, którzy w trosce o zdrowie pacjenta, udzielają każdemu z nich kompleksowej pomocy przy wszelkich dolegliwościach. Umów wizytę w naszej Klinice Chorób Cywilizacyjnych MAK-MED w Wołominie lub skontaktuj się z nami telefonicznie po więcej informacji

Poznaj naszego chirurga