Chirurgia

Czym zajmuje się lekarz chirurg?

Endokrynolog to lekarz, który specjalizuje się w badaniu, diagnozowaniu i leczeniu chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego.

Specjalista w dziedzinie endokrynologii zajmuje się chorobami podwzgórza, przysadki mózgowej, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, szyszynki i grasicy. Hormony, wydzielane przez wyżej wymienione narządy, regulują różne funkcje w organizmie, w tym funkcje układu rozrodczego, gospodarkę wodno-elektrolitową, węglowodanową i wiele innych. Endokrynolog to lekarz, który również posiada dużą wiedzę z zakresu chorób wewnętrznych.

W diagnostyce lekarz posługuje się badaniami laboratoryjnymi, obrazowymi, w tym USG, tomografią komputerową, rezonansem magnetycznym.

Jak przebiega konsultacja chirurgiczna?

Żeby ocenić stan kliniczny pacjenta oprócz wywiadu i badania fizykalnego lekarz może posłużyć się pomocą badań laboratoryjnych, USG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego i innymi badaniami.
Badanie USG jest podstawowym, najbardziej dostępnym, niebolesnym badaniem w diagnostyce obrazowej narządów jamy brzusznej, miednicy, mięśni, tkanki podskórnej. Za pomocą tego badania lekarz może ocenić nieprawidłowości w budowie, wielkości, strukturze organów, ocenić zmiany patologiczne, zbadać prawidłowość przepływu krwi w określonych narządach i naczyniach.

Zapisz się na wizytę do chirurga w naszej przychodni MAK-MED w Wołominie!

Potrzebujesz konsultacji chirurgicznej w województwie Mazowieckim? Obecnie trudno znaleźć dobrego specjalistę i nie wiadomo, którego z nich wybrać. Dlatego zgłoś się do placówki medycznej MAK-MED w miejscowości Wołomin, niedaleko Warszawy! W naszej poradni pracuje doświadczony zespół lekarski, również ze specjalizacji chirurgicznej, którzy w trosce o zdrowie pacjenta, udzielają każdemu z nich kompleksowej pomocy przy wszelkich dolegliwościach. Umów wizytę w naszej Klinice Chorób Cywilizacyjnych MAK-MED w Wołominie lub skontaktuj się z nami telefonicznie po więcej informacji

Poznaj naszego chirurga