Endokrynologia

Czym zajmuje się lekarz endokrynolog?

Endokrynolog to lekarz, który specjalizuje się w badaniu, diagnozowaniu i leczeniu chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego.

Specjalista w dziedzinie endokrynologii zajmuje się chorobami podwzgórza, przysadki mózgowej, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, szyszynki i grasicy. Hormony, wydzielane przez wyżej wymienione narządy, regulują różne funkcje w organizmie, w tym funkcje układu rozrodczego, gospodarkę wodno-elektrolitową, węglowodanową i wiele innych. Endokrynolog to lekarz, który również posiada dużą wiedzę z zakresu chorób wewnętrznych.

W diagnostyce lekarz posługuje się badaniami laboratoryjnymi, obrazowymi, w tym USG, tomografią komputerową, rezonansem magnetycznym.

Kiedy skorzystać z pomocy endokrynologa?

W naszej klinice MAK-MED w Wołominie mamy specjalistów, którzy są szczególnie wykwalifikowani w leczeniu zaburzeń gospodarki węglowodanowej, hiperinsulinemii, otyłości, zaburzeń miesiączkowania w tym zespołu PCOS, chorób tarczycy m.in. choroby Hashimoto czy choroby Gravesa- Basedowa a także zmian ogniskowych przysadki, nadnerczy i przytarczyc.

Do lekarza endokrynologa należy się zgłosić, jeśli zauważasz u siebie niepokojące objawy, takie jak nagły przyrost lub spadek masy ciała, nadwagę, otyłość, nadmierne zmęczenie, nadmierne wypadanie włosów lub obecność włosów w okolicach niewłaściwych, spadek nastroju, nerwowość, zaburzenia płodności, brak kontroli w leczeniu cukrzycy.

USG tarczycy

W diagnostyce chorób tarczycy, szczególnie ważne znaczenie ma badanie USG. Obraz tarczycy w badaniu może wykryć schorzenie nawet przed pojawieniem się objawów.  Za pomocą USG również monitoruje się guzki tarczycy w celu różnicowania z procesem nowotworowym.

Do badania USG tarczycy nie ma potrzeby szczególnego przygotowania się. Jest to badanie szybkie, nieinwazyjne i nie jest związanie z ryzykiem powikłań.

Zapisz się na wizytę do endokrynologa w naszej przychodni MAK-MED w Wołominie!

Zapisz się na wizytę do endokrynologa w naszej przychodni MAK-MED w Wołominie!

Potrzebujesz konsultacji endokrynologicznej w województwie Mazowieckim? Obecnie trudno znaleźć dobrego specjalistę i nie wiadomo, którego z nich wybrać. Dlatego zgłoś się do placówki medycznej MAK-MED w miejscowości Wołomin, niedaleko Warszawy! W naszej poradni pracuje doświadczony zespół lekarski, również ze specjalizacji endokrynologicznej, którzy w trosce o zdrowie pacjenta, udzielają każdemu z nich kompleksowej pomocy przy wszelkich problemach. Umów wizytę w naszej Klinice Chorób Cywilizacyjnych MAK-MED w Wołominie lub skontaktuj się z nami telefonicznie po więcej informacji:

Poznaj naszych endokrynologów